www.drsoroush.com

 

عبدالکريم سروش

 
     
 

بازگشت به صفحه اصلی 

شهریور  1388

 

 

 

ارگان رسمی دفتر سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران:

 سروش مرتد است

 

 

 

ارگان رسمی دفتر سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با انتشار نوشتار اهانت آمیزی، عبدالکریم سروش را به خاطر نامه اعتراض آمیز اخیرش به آیت الله خامنه ای «مرتد» اعلام کرد و از نامه سرگشاده دکتر سروش به عنوان « دست نوشته مرتدي چون حسين حاج فرج دباغ معروف به سروش» نامبرد.به گزارش جرس، «صبح صادق» ارگان دفتر سیاسی سپاه پاسداران همچنین اکبر گنجی، محسن کدیور و عطاء الله مهاجرانی را «حلقه خارج نشین کودتا» یا همان انقلاب مخملی مورد ادعای خود معرفی کرد و در نوشتاری سراسر اهانت آمیز و توام با عصبیت به این چهره های اصلاح طلب حمله کرد.

 

ارگان دفتر سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به حمایت دکتر سروش از مهدی کروبی در جریان انتخابات، درباره نامه اخیر دکتر سروش نوشته که «در این نامه كه بيشتر به دست نوشته هاي گروهك منافقين شباهت داردخطاب به رهبري انقلاب بي شرمانه مي نويسد:شما گفتيد كه "حرمت نظام هتك شد" و آبروي آن به يغما رفت. باور كنيد كه در تمام عمر خود خبري بدين خوشي از كسي نشنيده بودم. آفرين بر شما كه نكبت و ذلت استبداد ديني را اذعان و اعلام كرديد. شادم كه آخر الامر آه سحرخيزان به گردون رسيد و آتش انتقام الهي را برافروخت.»
ارگان دفتر سیاسی سپاه پاسداران در ادامه مطلب اهانت آمیز و خشمگینانه خود علیه سروش نوشته «اين پشمينه پوش زشت خو كه ادبيات وزين پارسي را به خدمت انديشه فاسدش درآورده است، در بخشي ديگر از توهمات بوالهوسانه خود مي نويسد:ما نسل كامكاري هستيم. ما زوال استبداد ديني را جشن خواهيم گرفت. جامعه اي اخلاقي و حكومتي فراديني طالع تابناك مردم سبز ماست.»


ارگان دفتر سیاسی سپاه پاسداران که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه منتشر می شود علاوه بر دکتر سروش از اکبر گنجی،محسن کدیور و عطاء الله مهاجرانی نیز به عنوان« حلقه خارج نشين» نامبرده و ادعا کرد که این چهرهای اصلاح طلب « اين روزها نمك خورده و نمكدان شكسته قلم و زبان ناتوان خود را در خدمت تهاجم به انقلاب اسلامي قرار داده اند.» و مدعی شد که« اين افراد كه نام و نشان ناچيز خود را نيز از انقلاب اسلامي وام دارند امروز گوي سبقت را از سلطنت طلبان و گروهك رجوي و ... ربوده و تمام وقت در خدمت رسانه هاي صهيونيستي قرار گرفته اند.»


ارگان رسمی دفتر سیاسی سپاه در این متن اهانت آمیز که با الفاظ توهین آمیز و عصبیت شدید نویسندگانش همراه است علاوه بر حمله به سروش،گنجی،کدیور و مهاجرانی، نوشته« آنچه در اين ميان محل تامل است سكوت سران داخلي فتنه سبز همچون موسوي و كروبي و خاتمي در برابر اين اظهار نظرهاست.»
ارگان دفتر سیاسی سپاه در عین حال کروبی، موسوی و خاتمی را مورد تهدید کرده و با این ادعا که« امروز ملت ايران منتظر است تا شاهد اعلام برائت اين مدعيان خط امام از كلام خارج نشينان دشمن انديشه امام باشند» نوشته« و گرنه فرضيه همگرايي آنان با گنجي و سروش و كديور و مهاجراني به واقع نزديك خواهد شد.»

 

حمله شدید ارگان دفتر سیاسی سپاه به دکتر سروش پس از آن صورت می گیرد که وی  در روزهای اخیر طی نامه سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای نوشت «شما حاضر بوديد آبروی خدا برود اما آبروی شما نرود. مردم به ديانت و نبوت پشت کنند اما به ولايت شما پشت نکنند. شريعت و طريقت و حقيقت مچاله شوند اما ردای رياست شما چين و چروک نخورد. اما خدا نخواست. دل های سوخته و لب های دوخته و خون های ريخته و دست های بريده و دامان های دريده نخواستند و نگذاشتند. پاکان و پارسايان و پيامبران نخواستند. محرومان و مصلحان و ستم کشيدگان و ستم ستيزان نگذاشتند.»

 

او در این نامه همچنین نوشته است«آقای خامنه ای، می خواهم به شما بگويم دفتر ايام ورق خورده است و بخت از نظام برگشته است، آبرويش به يغما رفته است و طشت رسوائيس از بام تاريخ افتاده است. کشف عورت شده است. خدا هم از شما رو گردان شده و ستاريت خود را باز گرفته است. آن دليری ها که در کنج خلوت و در پرده تزوير می کرديد فاش شده است. آه جگرسوختگان و جان باختگان و دهان دوختگان کارگر افتاده است و دامان و گريبان شما را سوخته است. خائفم که بگويم باب توبه هم به روی شما بسته شده است. شريعت هم از شما شفاعت نخواهد کرد که مشروعيت از شما گريخته است. ايران سبز از اين پس ديگر آن ايران سياه و ويران نيست. سبزی وسپيدی اين جنبش به عنايت و اجابت الهی بر سياهی جور شما پيشی گرفته است. خاک و آب و آتش و ابر و باد و مه و خورشيد و فلک در کارند تا به فرمان خدا بر عليه شما بشورند.
 
دکتر سروش در نامه سرگشاده اش به آیت الله خامنه ای تاکید کرده که «ما نسل کامکاری هستيم. ما زوال استبداد دينی را جشن خواهيم گرفت. جامعه ای اخلاقی و حکومتی فرادينی طالع تابناک مردم سبز ماست.»

 

 

 

 

 

     منبع

 

بازگشت به اّرشيو خبرها